Jitka Vomáčková

KOUČKA S TERAPEUTICKÝM PŘESAHEM

Proč mít kouče?

Chceš převzít odpovědnost za svůj život, za své emoce a za své vztahy? Cítíš, že máš velký vliv na to, co tvoříš? Chceš za tím jít? Díky koučování objevíš i to, co sám nevidíš. To ti umožní projít změnou mnohem rychleji a s nečekanou lehkostí.

Koučink

Díky koučinku si uvědomíš, jaký máš vliv na svůj život. Pochopíš, proč se chováš určitým způsobem, odhalíš své nevědomé reakce i způsoby, jak je změnit. Zjistíš o sobě i to, co jsi nevěděl a možná i to, co jsi nechtěl vědět. Můžeš se pak velmi rychle posunout, záleží jen na tobě, jaký život chceš žít. Koučink není poradenství, díky neobvyklým otázkám, které ti položím, přijdeš na to, co potřebuješ sám vědět a najdeš své jedinečné řešení i potenciál růstu. S radostí půjdeš do postupných změn, protože ti budou dávat smysl. Koučink je skvělým nástrojem pro osobní rozvoj každého člověka.

KONTAKT

Proč právě já

Vzdělání

 

 • certifikace u školy Coachvill (Metoda Život jako hra)
 • certifikace u školy Opravdový vztah (Metoda Opravdové koučování)
 • kontinuální vzdělávání a cesta k certifikaci koučů dle ICF

Zkušenosti

 

 • partnerské vztahy, rodinné vztahy (žárlivost, nevěra, sexualita, strach ze samoty a další)
 • vztah k sobě, svému tělu, sebehodnota (nezdravý vztah k sobě, zajídání emocí)
 • podnikání, propojení soukromého a pracovního života (vize, poslání, workoholismus)

Metody

 

 • definování Tvé vize a potenciálu, objevování přesvědčení, která tě na cestě k ní blokují
 • nahrazování nevědomých reakcí (neužitečných myšlenek) vědomým prožíváním a rozhodováním se o sobě
 • práce s emocemi, získání větší lehkosti v situacích, kde teď cítíš strach, vztek, žárlivost

Emoce nejsou špatné

nejsou dobré a špatné emoce. Všechny k nám patří a všechny můžeme přijmout.

Má nabídka

Nezávazná konzultace

V rámci 30-40 min se podíváme na téma, se kterým přicházíš.

Už na konzultaci, můžeš objevit něco, co sám nevidíš. Nechám pak na tobě, jak s tím naložíš.

Může vzniknout prostor pro vzájemnou spolupráci a nebo tě mohu nasměrovat na jiné zdroje. Podmínkou naší spolupráce je tvé odhodlání a chuť dělat drobné postupné krůčky ve své realitě.

Dlouhodobá spolupráce

V rámci většinou dvou až třiměsíční spolupráce sledujeme cíle, které si sám stanovíš.

Cestou si zpracuješ strach ze změn a nahradíš jej radostí a nadšením z poznávání nového.

Opustíš neužitečná přesvědčení, která tě brzdí a díky metodám s terapeutickým přesahem získáš větší lehkost v situacích, kterých se bojíš.

KONTAKT

Jak probíhá spolupráce

01.

První schůzka

 • na první schůzce si společně konkretizujeme cíle, ke kterým chceš dojít během 2-3 měsíců
 • vznikne nám tak rámec, odkud a kam směřujeme, zároveň můžeme už na první schůzce zpracovat nějakou situaci, se kterou si nevíš rady, máš strach, bojíš se jí řešit
 • odcházíš s pocitem, že víš, jak na to a konkrétními kroky, které budeš do další schůzky zavádět do života

02.

V průběhu spolupráce

 • jdeme po malých krůčcích, tempo si určuješ tak, jak je ti příjemné, tlak je kontraproduktivní
 • mezi schůzkami jsme ve spojení přes hlasové zprávy, sdílíš, co se daří a co ne, obojí je přínosem
 • na následných schůzkách se učíme z toho co funguje i nefunguje a udržujeme domluvený směr
 • průběžně ladíme i naši spolupráci, přicházíš s podněty, co se ti líbí, případně, co bys chtěl jinak

03.

Závěrečné setkání

 • závěrečná schůzka se od běžné liší tím, že se navíc ohlédneme i zpět na začátek a vyhodnotíme si, kam jsme došli
 • co ses cestou naučil, s čím jsi spokojen, s čím ne a jaká další cesta se před tebou díky tomu, kým se stáváš, otevírá
 • můžeš objevit nové vize, sny, za kterými se vydáš ať už sám a nebo se mnou, je v pohodě jít si zkoušet samostatnou cestu a v případě nové výzvy se ozvat znovu
 • těší mě, když vidím, jak se klient stává stále samostatnější

o mně

Jsem Jitka, koučka, mentorka a také máma dvou puberťáků.

Značnou část života jsem věnovala účetnictví a daňovému poradenství. Finančně jsem byla zajištěná, ale byla jsem stále unavenější, což se odráželo i v partnerském vztahu. Do toho přišlo období covidu a stále častější neshody s partnerem.

Hledala jsem proto cesty, jak z toho ven, poslouchala rozvojové semináře a četla knihy. Pak na mě vykoukl na internetu první kurz koučinku. Lákalo mě to, ale rozhodování bylo těžké, nebyla jsem zvyklá investovat do sebe. Kurz mě velmi posunul, byl sebezkušenostní. Učili jsme se otevřeně se projevit bez ohledu na různé strachy a očekávání ostatních. Zároveň nás donutil začít pravidelně praktikovat.

Moje autenticita měla vliv i změny a nakonec rozpad partnerského vztahu.

Začátky s klienty  nebyly jednoduché, obor je nový, nedůvěra lidí ke koučinku velká. Časem klienti přibývali a já se rozhodla odejít už úplně z práce, kde jsem ještě měla zkrácený úvazek.

Zajímavé bylo, že asi dva měsíce po rozhodnutí úplně odejít z firmy, kde jsem byla přes 20let, jsem  dostala nabídku podílet se na projektu, který pomáhá lidem především v partnerských vztazích – Opravdovývztah.  Na Spotify můžete najít i náš podcast. To mi pomohlo rozšířit mé portfolio klientů a já každý den získávám cenné zkušenosti.

Asi tušíte, že změnit život po 20 letech a jít do nejistoty podnikatele není nic lehkého. Já jsem ale nyní šťastná, že jsem do toho šla, stále si zvykám, ale žiji si s mnohem větší lehkostí.

Chci pomáhat lidem žít autenticky podle sebe. Najít to, co jim dělá radost, a odvážně za tím jít. Cesta mých klientů je často neprošlapaná a neočekávaná jejich okolím. Zároveň je důležitá pro jejich zdravý život.

Jak se o sebe postaráme dnes, taková bude naše budoucnost.

JITKA VOMÁČKOVÁ

Reference

Setkání s Jitkou byla pro mě zároveň prvním setkáním s koučinkem jako takovým. Úplně jsem si nedovedla na začátku představit, co to bude obnášet. Měla jsem velmi dobrý pocit, jak z koučinku, tak hlavně z Jitky. S jejím velmi citlivým, empatickým, ale zároveň pevným vedením a záměrem, jsem došla k uvědoměním a závěrům, ke kterým si nejsem jistá, zda bych bez pomoci zvládla dojít – nebo mi mi to trvalo významně déle a ztratila bych mnoho času. Jitky služby určitě doporučuji, moc mi to pomohlo! Díky Jitko

Magdaléna Fleková

Milá Jitko,
chtěla bych Ti prostřednictvím této recenze vyjádřit svou vděčnost za vše, čemu jsem díky našemu prvnímu setkání řekla ve svém životě ANO. Za všechny emoce, situace a příležitosti, jichž jsem se nezalekla a vyrazila jim vstříc.
Jak jsi říkala, tato cesta je jen pro ty odvážné. Ale rozhodně stojí za to! O kolik by byl svět lepší místo, kdybychom se my lidé nebáli nořit do svého bahýnka a z něho vykvést v krásný lotosový květ.
Já sama sobě děkuji, že si to dovoluji a děkuji Tobě, že jsi mi na této cestě laskavou průvodkyní. Vytvořila jsi pro mě krásný a bezpečný prostor, v němž se mohu projevovat bez masek a přetvářek, v pravdivosti, tak autenticky, jak jsem toho tady a teď schopná.
Tvé metody jsou pro mě velice neobvyklé. Občas až nevím, zda ve vedených relaxacích sním, či bdím. Jejich prostřednictvím se dostávám do místa klidu, z něhož mohu tvořit cokoliv, do bodu nula, do svého podvědomí…
Cítím, že na našich setkáních přepisujeme hluboko uložené vzorce a traumata. Že je léčíme a rozpouštíme. Vytváříme prostor pro nový způsob prožívání přítomnosti. Líbí se mi, že jsem v tomto procesu aktivní a vědomý tvůrce, a ne, jen pasivní přijímač.
Mám ráda Tvé otázky, i nástroje, jimiž mou duši léčíš. Tento proces je pro mě velice výjimečný a transformační.
Ze Ti za něj děkuji a moc se těším na naši další společnou cestu.

S láskou
Bára Kodešová

 

S Jitkou jsme během našich setkání pracovali na zvládání mých emocí. Uvědomovala jsem si, ze při výchově svoji dcery pociťuji hodně stresu, hněvu a strachu ze selhání. Díky dobře položeným otázkám a profesionálnímu vedení jsem se mohla zklidnit a podívat na ty situace s nadhledem, který mi pomohl je i lépe zvládat. Byla jsem překvapená, že jsem viděla a zakoušela dobré změny už po pár setkáních. Dokázala jsem dceři více naslouchat a vnímat její potřeby. Naše komunikace se zlepšila a hněv se vytratil. Koučink s Jitkou všem doporučuji.

Martina Fireková

Po posledním nevydařeném vztahu jsem si uvědomovala, že situace, do kterých jsem s partnery dostávala, se mi opakují. Cítila jsem, že to, co potřebuji změnit souvisí spíš se mnou, než s nimi.

Ve vztazích jsem po čase spíš přežívala a měla pocit, že nežiju, představa toho “být sama” byla děsná, můj život byl spíš nevědomý než vědomý a spoustu věcí ve svém životě jsem přehlížela – včetně varovných signálů mého těla, které jasně volalo o “zastavení se”.

Přišla jsem díky OV na to, že partner tu není od toho, aby naplnil mé potřeby a štěstí – jsem to já, kdo nese zodpovědnost – docela tvrdý náraz. S koučkou Jíťou z OV (Opravdového vztahu)se učím rozumět a akceptovat emoce , které mi moje tělo “posílá”. Snažím se žít vědomý život a být víc “u sebe” – jedu svým tempem, zpomalila jsem, vracím se ke koníčkům a hledám nové. Učím se mít se ráda, pojmenovávat to, co potřebuju k tomu, abych byla spokojená, šťastná a v klidu. Abych mohla život žít a prožít – ať už sama či po boku s někým v budoucnu. Vím, že tohle je směr, kterým chci jít, je mi v něm dobře 🙂 3 měsíce zpět bych si ani nedokázala představit, že budu umět zpracovat úzkosti, které jsem prožívala denně. Můj život je nyní mnohem “lehčí”. Díky Jíťo, díky OV.

Laďka Bartošová

silueta hlavy člověka
Chtěl bych moc poděkovat koučce Jitce. Během naší tří měsíční spolupráce, která byla úžasná, mě naučila jak nad sebou přemýšlet tak, aby každý den byl přínos pro můj život. Od první minuty naší spolupráce jsem cítil, že je to ten správný kouč kterého potřebuji abych se znovu vrátil k sobě. Velmi mě inspirovala lehkost jejího přístupu a bylo celkem velmi snadné aplikovat důležité metody do praxe. Změny přišly opravdu velmi rychle a když jsem se začal cítit lépe, už není cesty zpět. Děkuji Ti Jíťo!

Petr Němeček

silueta hlavy člověka
Chtěla bych moc poděkovat koučce Jitce za pozitivní změny, které do mého života přinesla.,
Pomohla mi vyřešit záležitosti, které mě roky trápily, a spolu jsme vyléčily zranění, které mě brzdily v prožívání života naplno.
Na koučování Opravdového Vztahu se mi líbí okamžité výsledky, které člověka motivují k dalším krokům. Nemusela jsem chodit roky na terapii, kde bych donekonečna rozebírala příkoří z minulosti, a utvrzovala se v tom jaký jsem ‘chudák’.
Toto koučování mělo jasný cíl, časový rámec a hlavně výsledky, které jsem mohla ihned pocítit. Nikdy bych nevěřila, že se život dá žít i lehce.

Marika Urbánková

Blog

Je to jak dentální hygiena!

Včera jsem se po lekci zeptala klientky. Jaké to bylo, jak se cítíš? A ona: No zase je to jak po dentální hygieně. Já: Aha, tak to nebylo moc příjemné? Ona: No je to hezká paralela víš, vždycky to...

číst více
Cesta klienta Petra

Cesta klienta Petra

Dnes Vám chci představit zajímavou cestu klienta Petra. Jednalo se o tříměsíční spolupráci (6 sekání + průběžná podpora přes sdílené zprávy).     Petr přišel v situaci, kdy...

číst více
Cesta klientky Lucie

Cesta klientky Lucie

Dnes bych chtěla sdílet cestu své úžasné klientky. Říkejme jí třeba Lucie. Už na první ukázkové lekci jsem si všimla, že je Lucie velmi zodpovědná žena, vědomá si toho, že má vliv na to jaká je a...

číst více