Dnes Vám chci představit zajímavou cestu klienta Petra. Jednalo se o tříměsíční spolupráci (6 sekání + průběžná podpora přes sdílené zprávy).

    Petr přišel v situaci, kdy se mu rozpadalo manželství, řešil rozvod. Byl ve velké nejistotě, silných emocích, nedokázal mluvit o sobě. Mluvil o bojích doma s manželkou a o tom, že jej to velmi vyčerpává. Nevěděl, co by sám chtěl, kam by se chtěl posunout. Nebyl si jistý ani tím, zda vydělává dost peněz.  Měl ale velkou chuť to změnit a přiznat si i své slabé stránky.   Strach cítil hlavně z toho, co rozvod způsobí jeho dětem. Nyní o období před třemi měsíci mluví jako o velkém chaosu.

    V rámci naší spolupráce jsme se zaměřili na to, aby se Petr naučil více si uvědomovat sám sebe, kde je v té situaci on, jak se cítí, co potřebuje. Jak si víc věřit a nehodnotit se.

    Petr šel do každé nové aktivity velmi odhodlaně, pozoroval své reakce a vše reflektoval. Už po prvních dvou setkáních si uvědomoval, že si může hrát se svými reakcemi, může objevovat a věřit. Sám řekl, že může jít dál s respektem a duší dítěte. „Mohu si říct – další výzva a budu tam mít ten nadhled“. Těšil se na to, co přijde a ze všeho, co přicházelo se učil. Tento přístup způsobuje velmi rychlé změny.

    Na další lekci přišel Petr úplně v jiné energii s tím, že už ví, co chce (funkční firmu, rozvod, hezký vztah s dětmi, vlastní bydlení). Uvědomil si, že se může učit nebrat si věci osobně, neřešit tolik druhé, nastavit si své hranice doma i v práci a stát si za svým. Řekl: „ Má žena je můj nejlepší  trenér“ Uvědomil si, že chce do diskusí s rodinou zařadit i emoce, aby to nebylo jen o argumentech a raciu. Cítil, jak je důležité hlídat si svou energii, vybírat si, komu ji věnuje. Naučil se mít se víc rád.

    Bylo to úžasné, jak rychle postupoval a jak si to i užíval, vždy se vlastně bavil nad tím, jaký vzorec chování u sebe objevil.   Vymýšlel , jak to udělá příště jinak a hned to začal zařazovat do života.
    Na poslední naší lekci bylo cítit, jak je Petr spokojený sám se sebou, sebevědomý,  ve své síle. Ví, že si dokáže vydělat, postarat se i v nepříjemné situaci o sebe a děti. Umí si uvědomovat vše, co dělá a baví jej život, cítí vzrušení z toho, co bude. Zároveň řekl důležitou věc : „ Mentálně jsem opustil svou ženu“

     Nyní dokáže komunikovat v klidu jak s ní, tak s dětmi i s obchodními  partnery a také si nastavit své hranice. Další jeho desetiletka bude prý o tom, jak být odpočatý a bohatý. Ale to už bude nový příběh.

    Bylo to krásné a já cítím velkou radost i dojetí, že jsem mohla být součástí a že mi projevil tolik důvěry.  Děkuji také za možnost uveřejnění. Jitka